Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >
Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve İstanbul
Thread poster: Mustafa Altinkaya
Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 03:53
Turkish to English
+ ...
Üzülme Jul 1, 2005

Haydaa, dert ettiğin şeye bak şimdi. 15'i bulamassak bizim komşuları çağırıveririm, onlar da şişleri çevirirler en azından, olmaz mı. Sıcak, deniz, mey, çengi, çeviri, ee ne duruyoruz, hadi biraz action ama saayın organizatör (baybars veya murat beyler). Saayın moderatör, siz de biraz ittiriniz lütfen. Ağustos ayında tatil planları yapılır, Temmuz'un başı makbüldür. Açık büfe, snacks & drinks v... See more
Haydaa, dert ettiğin şeye bak şimdi. 15'i bulamassak bizim komşuları çağırıveririm, onlar da şişleri çevirirler en azından, olmaz mı. Sıcak, deniz, mey, çengi, çeviri, ee ne duruyoruz, hadi biraz action ama saayın organizatör (baybars veya murat beyler). Saayın moderatör, siz de biraz ittiriniz lütfen. Ağustos ayında tatil planları yapılır, Temmuz'un başı makbüldür. Açık büfe, snacks & drinks var di mi, tamam o halde, ben de varım, ama daha teklif bile edilmemiş bu powwow.:eek:

sevinc altincekic wrote:

O zaman bir an önce toplanalım. 15 kişiden az olursa tekne gezisi olmayacak dimi????
Collapse

turengfr
turengfr  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
15 kişiden az olursa Jul 1, 2005

sevinc altincekic wrote:

O zaman bir an önce toplanalım. 15 kişiden az olursa tekne gezisi olmayacak dimi????

aradaki farkı, fazladan ödeme yapacak olan 3 silahşöre ödetiriz
Tekne, restoran fiyatına gelmezse, aradaki farkı da Murat öder

[Edited at 2005-07-01 14:40]

murat Karahan
murat Karahan  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
3 silahşör kim? Jul 1, 2005

Dartanyan, Dartamıyan... üçüncüsü kimdi?

Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 02:53
Member
English to Turkish
+ ...
Hadi kapatıyoruz Jul 1, 2005

Baybars kardeş, sen artık bir zahmet şuraya tıkla: Propose New Powwow

Gaye Temmuz'da zaten Türkiye'de olmayacak mı? Ankara'dan powwow için erken gelebilir o da İstanbul'a, hâlâ Avustralya'da olacaksa bunu bekleyemeyiz tabii ki ama. Neyse, Ağustos'a kalırsa iş uzar gerçekten, millet çoluğunu çocuğunu alıp tatile gidecek. 15 kişi bulamaz
... See more
Baybars kardeş, sen artık bir zahmet şuraya tıkla: Propose New Powwow

Gaye Temmuz'da zaten Türkiye'de olmayacak mı? Ankara'dan powwow için erken gelebilir o da İstanbul'a, hâlâ Avustralya'da olacaksa bunu bekleyemeyiz tabii ki ama. Neyse, Ağustos'a kalırsa iş uzar gerçekten, millet çoluğunu çocuğunu alıp tatile gidecek. 15 kişi bulamazsak ne demek, İstanbul'dan 15 kişi çıkmayacaksa Henry'ye söyleyelim kapatsın Türkçe Proz'u, alla halla!
Collapse

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
d'Hilelidartagne Jul 1, 2005

murat karahan wrote:

Dartanyan, Dartamıyan... üçüncüsü kimdi?

Aslında 3 silahşör yok, o seri dördüncü silahşörün hikâyesi, Atos, Portos, Aramis hikâye, bütün numara Dartamıyan'da

turengfr
English to Turkish
+ ...
3 silahşör Jul 1, 2005

Baybars Araz wrote:

Murat, Serkan ve ben ek ödeme yapacağız, merak etmeyin...

15 kişi olmazsa, onların ek ödemelerini kullanırız

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
Ayy ne aptalım :-)) Jul 1, 2005

Üç silahşörler onlar mı?

turengfr wrote:

Baybars Araz wrote:

Murat, Serkan ve ben ek ödeme yapacağız, merak etmeyin...

15 kişi olmazsa, onların ek ödemelerini kullanırız

O zaman sen de dördüncü ol, hem bir değişiklik olur, 3 silahşörler olayına kadın eli değdi deriz

Hadi Baybars....!!!

murat Karahan
murat Karahan  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Hanım eli Jul 1, 2005

Ya şimdi o eldeki hamur, Ankara'dan gelene kadar kurur
Tekne için görüştüm, yaklaşık maliyet kişi başına 20-25 arası, katılım artarsa düşer. Yemek konusunda ise seçeneklerimiz, et-balık-tavuk-köfte, sebze ızgarası, patlıcan közleme. Bunları kendimiz alacağız, tekne mangal hizmeti verecek. Biz alacağız, onlar pişirip servis yapacak. İçkileri de öyle. İçki ve içecek olayında kendi içkini ke
... See more
Ya şimdi o eldeki hamur, Ankara'dan gelene kadar kurur
Tekne için görüştüm, yaklaşık maliyet kişi başına 20-25 arası, katılım artarsa düşer. Yemek konusunda ise seçeneklerimiz, et-balık-tavuk-köfte, sebze ızgarası, patlıcan közleme. Bunları kendimiz alacağız, tekne mangal hizmeti verecek. Biz alacağız, onlar pişirip servis yapacak. İçkileri de öyle. İçki ve içecek olayında kendi içkini kendin getir şeklinde bir öneriyle ipliğe düğüm atayım burada.
Collapse

turengfr
English to Turkish
+ ...
Elimin hamuruyla Jul 1, 2005

değil ama oklavayla değmek isterdim Elimi de oklavamı da Sevinç'e veriyorum, o İstanbul'da, Ankara'dan oklava yetişmez Xola sen iyi niyetlisin, Murat bir hamlede
3 silahşörler konusunu değiştirdi, hep söylerim çok iyi çevirmendir diye
Yer büyük olasılıkla tekne olacak gibi.
... See more
değil ama oklavayla değmek isterdim Elimi de oklavamı da Sevinç'e veriyorum, o İstanbul'da, Ankara'dan oklava yetişmez Xola sen iyi niyetlisin, Murat bir hamlede
3 silahşörler konusunu değiştirdi, hep söylerim çok iyi çevirmendir diye
Yer büyük olasılıkla tekne olacak gibi...mi? Peki ya tarih? 16 Temmuz nasıl, çok mu erken?
Collapse

sevinc altincekic
sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
16 temmuz iyidir Jul 1, 2005

turengfr wrote:
Elimi de oklavamı da Sevinç'e veriyorum, o İstanbul'da, Ankara'dan oklava yetişmez

Oklava nedir allahaşkına. Öyle bir nesne mi varmış.....

Yer büyük olasılıkla tekne olacak gibi...mi? Peki ya tarih? 16 Temmuz nasıl, çok mu erken?

Valla cuk oturan bir tarih, çünküm bizde düğünler bol bu sene. Önceki hafta ve sonraki hafta sonu doluyum da......

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Dutch to Turkish
+ ...
eksik kelimeleri yerleştirmek Jul 1, 2005

murat karahan wrote:

Merhaba arkadaşlar
Ben boğazda tekne işini ayarlayabilirim, fiyat olarak bir lokantada ödeyeceğimiz kadar anca çıkar, yeter ki 15 kişi olalım. Fakat karşılığında restoranda yiyeceğimiz ve içeceğimizin 2-3 katı söz konusu Ayrıca müzik var, isteyen tepinebilir. Mangal onlardan, pişirip getiriyorlar, 3-4 saat boğazda geziniyoruz. Erken ayrılmak isteyeni suya atıyoruz. İsteyen karaya da çıkabilir

İsteyen karaya da çıkabilir

bu aslında
İsteyen karaya "ıslak" da çıkabilir. Derseniz atma, tutma cümlesine gerek kalmaz.

Biz de bir TR turu düşünüyoruz ama tarih bellü değül...
Boğazda tekneli paluk fevakalade olurdu emmeeee...Bakalım.

Serkan Doğan
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Baklava+sayılar Jul 2, 2005

Bence barbeküden sonra baklava servisi de yapılmalı.
(Sevinç sana diyorum Baybars sen anla)
Bu arada 15 kişiyi dolduramamanın ızdarabını yaşarken biz, İngilizce-Türkçe dil çiftinde kayıtlı 1600 çevirmen varmış. (Bu İngilizce-İspanyolca dil çiftinde 16000 küsür, demek puan kapma rekabeti orada 10 kat daha fazla yaşanıyor)
Yani biraz promosyon faaliyeti gerekiyor bu powwowa.
Artık her kayıtlı üyeye posta/pasta mı yollarsınız, powwow amblemli
... See more
Bence barbeküden sonra baklava servisi de yapılmalı.
(Sevinç sana diyorum Baybars sen anla)
Bu arada 15 kişiyi dolduramamanın ızdarabını yaşarken biz, İngilizce-Türkçe dil çiftinde kayıtlı 1600 çevirmen varmış. (Bu İngilizce-İspanyolca dil çiftinde 16000 küsür, demek puan kapma rekabeti orada 10 kat daha fazla yaşanıyor)
Yani biraz promosyon faaliyeti gerekiyor bu powwowa.
Artık her kayıtlı üyeye posta/pasta mı yollarsınız, powwow amblemli t-shirt mü hediye edersiniz, orasını bilmem..
Ayrıca üzülerek belirteyim, bahsedilen tarihler benim de düğün ve tatil planlarımla çakışıyor...

sevinc altincekic wrote:

Oklava nedir, doluyum da......
Collapse

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
Serkan, sen zaten evli değil miydin? Jul 2, 2005

Serkan Doğan:

Ayrıca üzülerek belirteyim, bahsedilen tarihler benim de düğün ve tatil planlarımla çakışıyor...

Serkan Doğan
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Ah be güzel modum benim be!. Jul 2, 2005

Başkasının düğünü elbette, keşke senin olsa ona da gitsek

Xola wrote:

Semra Maden-Balamir (X)
Semra Maden-Balamir (X)  Identity Verified
German to Turkish
+ ...
:-( Jul 2, 2005

ben katilamiyorum bühüüü....

seytan diyor ki, al ucak biletini sen de katil...

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve İstanbul

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »